Діагностика геморою в домашніх умовах: як визначити

Якщо ви читаєте цю статтю, то, швидше за все, стурбовані питанням: чи є у вас геморой чи ні. Не варто соромитися і боятися цього діагнозу, так як у 50% дорослих геморроидальная хвороба проявляється до 50 років. У цій статті ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах визначити геморой.

Коротко про геморої

Геморой — це захворювання, при якому визначаються варикозні (збільшені і опухлі) вени навколо зовнішньої частини анусу або нижньої прямої кишки.

Існують два різних типи геморою: внутрішній і зовнішній, що визначається їх розташуванням у межах прямої кишки.

Причини

як визначити геморой чи ні

Геморой

Існують певні ситуації, які збільшують ймовірність розвитку геморою:

 1. Запор (утруднене проходження фекалій і напруга в туалеті збільшують тиск всередині і навколо вен в анусі).
 2. Надмірна вага.
 3. Вагітність (матка, що збільшується, і гормони вагітності впливають на стан вен прямої кишки).
 4. Старіння (з віком венозна стінка судин стає менш еластичною).
 5. Спадкові фактори (деякі люди можуть успадковувати слабкість стінки вен в анальної області).

Інші можливі причини цієї патології включають підйом важких предметів або постійний (хронічний) кашель. Довге сидіння на одному місці протягом усього дня чинить тиск на анальну область, що в кінцевому підсумку може призвести до розвитку геморроидальной хвороби.

Люди, які їздять багато годин на машині, постійно працюють за столом в офісах або не можуть пересуватися з якихось інших причин (наприклад, інваліди), особливо схильні до ризику розвитку даної патології. Як розпізнати геморой?

Клінічні ознаки

Клініка:

 1. Поява крапель крові в стільці.
 2. Роздратування заднього проходу.
 3. Больові відчуття в області ануса.
 4. Набряк тканин навколо ануса.

Прояви неускладненого геморою зазвичай залежать від місця розташування варикозно розширених вен. Якщо ви будете знати клінічну картину захворювання, то зможете зрозуміти як визначити є геморой чи ні.

Зовнішній і внутрішній геморой

Зовнішній геморой, як правило, є більш очевидним захворюванням, виявляється як опуклості або шишки розташовані навколо заднього проходу. Часто при цьому типі хвороби гемороїдальні вени стає зудять, набряклими.

Вони заважають дефекації, а в деяких випадках дуже болючі, заважають сидіти і ходити. Враховуючи той факт, що це захворювання поширене серед дорослих людей, кожна людина має знати, як перевіряють геморой.

геморой як розпізнати

Зовнішній і внутрішній геморой

Хоча зовнішній геморой можна при бажанні побачити в дзеркалі, розширення внутрішніх гемороїдальних вен зустрічається частіше. Насправді, у кожного є внутрішні гемороїдальні вени, але вони не є проблемою, поки кровоносні судини в прямій кишці не сильно розширені, але з плином часу венозна стінка починає слабшати і судини проляпсируют через анальний сфінктер викликаючи хворобливі відчуття.

Внутрішні варикозні вени розташовані глибше і спочатку перебувають на 2-3 см вище зубчастої лінії прямої кишки. Вони знаходяться всередині заднього проходу ,а точніше у верхній частині анального каналу. Зовнішні гемороїдальні вени починаються ближче до поверхні.

Як зрозуміти, що з’явився геморой і потрібно терміново звертатися до проктолога? Невелика кровотеча після акту дефекації є загальним показником того, що у вас є внутрішній геморой, і в міру набухання вен у прямій кишці ви можете почати відчувати деякі типові симптоми геморроидальной хвороби.

При внутрішньому геморої ви можете не помітити ніякого болю, оскільки в цьому районі вашої прямої кишки дуже мало нервів. Іноді може бути неприємне відчуття чужорідного тіла в прямій кишці. У вас може бути відчуття «наповненості» анусу або відчуття не повного спорожнення заднього проходу, коли ви йдете в туалет.

Кров при цьому захворюванні зазвичай яскраво-червона може бути помічена на туалетному серветці, в унітазі і на поверхні фекалій.

У міру прогресування цього захворювання, внутрішні гемороїдальні вени можуть виходити за межі ануса, це так званий випав геморой. Тільки лікар-проктолог може визначити, чи є у вас зовнішній геморой або відбулося випадання внутрішнього геморою.

Багатьох людей цікавить питання: «Як зрозуміти чи є геморой», і в яких випадках потрібно йти до лікаря? Якщо ви помітили невелику кількість крові на туалетному папері або відчули м’які шишечки і вени навколо свого ануса, ви повинні проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб знайти основну проблему і підібрати відповідне лікування.

Ступеня тяжкості

як зрозуміти що у тебе геморой фото

Стадії геморою

Симптоми можуть варіювати в залежності від розміру, стану та ступеня розширення гемороїдальних вен:

 • 1 ступінь — невеликі розширені вени знаходяться на внутрішній підкладці анального каналу. Вони не можуть бути помічені або відчуватися;
 • 2 ступінь – гемороїдальні вени можуть бути частково виштовхнуті з ануса під час дефекації, але швидко знову повертаються всередину;
 • 3 ступінь – в області ануса ви можете відчути один або кілька маленьких, м’яких грудок, які пальцем можна повернути назад;
 • 4 ступінь – гемороїдальні вени постійно звисають з ануса, і ви не можете повернути їх назад всередину. Іноді вони стають більшими.

Маленькі опуклості і шишечки навколо ануса, які виглядають як виноград або вишня, можуть бути ознакою геморою. Вони можуть бути різних розмірів. Зазвичай в нормі вони мають колір навколишнього тканини.

Якщо шишки раптом стали чорні або темно-червоні / пурпурові, вам потрібно негайно звернутися до лікаря, оскільки це ознака тромбірованного геморою, який повинен лікувати тільки лікар.- проктолог. Як зрозуміти, що у вас геморой по фото або це просто тріщина в анального отвору? Можна розглянути анус в дзеркалі і порівняти з фото на нашому сайті.

як в домашніх умовах визначити геморой

Фото геморою

Як дізнатися, що у вас геморой по фото? Для визначення геморроидальной хвороби потрібно лягти на спину і зігнути ноги в колінах, потім акуратно намацати область анального отвору.

Варикозно розширені вени у вигляді невеликих шишок зазвичай знаходяться 3, 7, 11 годинах (якщо уявити анус у вигляді циферблату).

Визначення діагнозу

Але деякі клінічні симптоми геморроидальной хвороби, особливо постійне ректальна кровотеча, також можуть бути викликані іншими захворюваннями, деякі з них можуть бути досить серйозними, такими як рак товстої кишки.

злоякісне новоутворення дистального відділу кишківника може виникати в прямій кишці і викликати такі ж симптоми — кровотеча і дискомфорт, схожі з проявами геморроидальной хвороби. Ознаки раку товстої кишки можуть включати постійна кровотеча із заднього проходу, порушення перистальтики кишечника(найчастіше запори), больові відчуття внизу живота і різку втрату ваги.

Запальні захворювання товстого кишечника, включаючи виразковий коліт і хвороба Крона , можуть також викликати у людини періодичне ректальна кровотеча і відчуття дискомфорту. Це хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту, які зазвичай починаються у молодих людей. Клінічні симптоми можуть включати спазми в животі, діарею, втрату ваги та підвищення температури.

Анальні тріщини різних розмірів і глибини можуть викликати больові відчуття, відчуття печіння та періодичне виділення червоної крові. Вони можуть виникати в будь-якому віці, та зазвичай викликаються тривалими запорами.

Тріщини в області прямої кишки, як правило, усуваються без особливих труднощів за допомогою домашніх процедур, подібних тим, які використовуються для лікування геморроидальной хвороби.

Періанальний дерматит – це захворювання часто помилково приймається за геморой, оскільки воно викликає свербіж і печіння в області прямої кишки, а насправді це тип локалізованого дерматиту. Періанальний дерматит викликає сильне бажання подряпати і почухати анальний отвір. Це може бути викликано занадто великою кількістю вологи або харчовою алергією. Дане захворювання має лікуватися у алерголога.

Генітальні бородавки є одним з багатьох захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), які можуть рости в анальної області та викликати симптоми кровотечі і дискомфорту. Генітальні бородавки викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ), і їх завжди слід лікувати, тому що вони будуть продовжувати рости і збільшувати ризик виникнення раку прямої кишки.

Інші ЗПСШ, включаючи хламідіоз і гонорею , також можуть виникати в анальної області та викликати симптоми подразнення і кровотечі.Багато людей бояться і соромляться йти на прийом до лікаря і хочуть заздалегідь знати, як діагностують геморой в поліклініці?

Діагностика

Проктолог повинен обов’язково вислухати скарги пацієнта, уважно оглянути анальний отвір і пряму кишку пропальпувати. Досвідчений лікар завжди визначить ступінь розширення варикозних вен. Більш точні дані можуть бути отримані при аноскопии, ректороманоскопії.

Для діагностики цього захворювання застосовується ультразвукове дослідження з доплерографією і томографія органів малого тазу. Пацієнт повинен здати загальний аналіз крові, коагулограму, біохімію крові, кал на приховану кров. Для підтвердження діагнозу проводиться ангіографія судин ректального венозного сплетення.

Лікування

Більшість людей, хто страждає від зовнішніх гемороїдальних вузлів, також мають внутрішній геморой, і лікування в цьому випадку може бути практично однаковим.

Гемороїдальні вени прямої кишки, будь вони за місцем розташування внутрішні або зовнішні, дуже рідко йдуть самостійно. Якщо ви їх нічим не лікуєте, то геморроидальная хвороба може розвиватись і ставати все складніше у консервативному лікуванні, можливо, до такої міри, що потрібно планова або термінова операція.

як діагностують геморой

Тромбоз гемороїдального вузла

Якщо ви підозрюєте, що у вас гемороїдальні вени, проконсультуйтеся з лікарем для точного діагнозу.

Висновок

Гемороїдальну хворобу можна самостійно визначити в домашніх умовах, якщо уважно в дзеркалі розглянути область ануса і порівняти з фото в підручнику з проктології.

Крім цього, є певні клінічні симптоми, які свідчать про те, що в області прямої кишки знаходяться варикозно розширені вени. Але, краще йдіть в лікарню до проктолога, а не займайтеся самодіагностикою і самолікуванням.

Leave a Comment