Лікування геморою медикаментами

Геморой — нещадний недуг, який вражає абсолютно всіх, незалежно від віку і статевої приналежності. Приблизно 70% населення відчуло на собі в тій чи іншій мірі його страшні симптоми. Один тільки нюанс: це не прийнято обговорювати в суспільстві, він викликає ніяковість і психологічний дискомфорт. З-за цього багато хто до останнього не звертаються до лікарів і відтягують до тих пір, поки ситуація стає вже просто нестерпним.

Сьогодні широко практикується медикаментозне лікування геморою у жінок і чоловіків.

Що таке геморой

Внаслідок цілого ряду причинних факторів відбувається порушення відтоку крові, вона починає застоюватися. У випадку з гемороєм починає розвиватися порушення венозного тонусу, відбувається розслаблення судинної стінки, починає створюватися розширення вен в області заднього проходу. При цьому формується гемороїдальний вузол.

медикаментозне лікування геморою у жінок і чоловіків

Геморой

В подальшому може розвинутися тромбоз, що виступає гострою стадією хвороби і вимагає своєчасної хірургічної корекції. Це серйозно ускладнює перебіг патології, збільшує болючість і запальний процес.

При спорожнюванні кишечника тверді екскременти починають травмувати слизову, з’являється крововилив і сильний біль. На тлі цього виникає спазм сфінктера, шишки уражаються, а хворий страждає від сильного свербіння в задньому проході. Також пацієнтів супроводжує страх відвідування туалету з-за тяжкості симптоматики.

Причини геморою

З причинними факторами, які призводять до виникнення геморою, стикається у своєму житті абсолютно кожен. Незважаючи на всю популярність недуги, він розвивається далеко не у всіх.

Розрізняють захворювання, схильність до яких закладена генетично. Якщо до них приєднуються ще й загальні провокуючі фактори, тоді починає розвиватися хвороба під назвою геморой. Серед цих факторів розрізняють:

 1. Систематичні запори.
 2. Важкі фізичні навантаження.
 3. Період виношування.
 4. Погрішності в харчуванні.
 5. Захоплення анальним сексом.
 6. Зайву вагу.
 7. Малорухливий спосіб життя.
 8. Зловживання спиртними напоями.

Під впливом усіх цих факторів розвивається геморой.

Якщо у пацієнта є певні проблеми з судинами, він автоматично потрапляє в групу ризику.

Фармакологічне лікування

Препарати для медикаментозного лікування геморою, представлені на полицях сучасних аптек, здатні поліпшити стан хворого. Проте самодіяльності в лікуванні краще уникати і звернутися за професійною медичною допомогою. Розгорнуте дослідження допоможе встановити справжню причину недуги.

Лікар повинен підібрати ефективну тактику терапії з призначенням дієвих лікарських засобів.

лікування геморою медикаментозними засобами найефективніші

Великою популярністю для лікування геморою користуються ректальні супозиторії

Варто зауважити, що всі ці ліки мають абсолютно різний склад та фармакологічну дію. Великою популярністю користуються ректальні супозиторії та інші препарати, призначені для місцевого впливу.

найефективнішим вважається комбіноване вплив фармацевтичних продуктів на організм. Досягти бажаного ефекту можна лише з урахуванням усіх лікарських приписів і веденням здорового способу життя.

Список лікарських засобів

Фармакологічні продукти, спрямовані на лікування геморою, класифікують на наступні категорії:

 1. Антикоагулянти. Забезпечують розсмоктуючу, протизапальну та протинабрякову дію. Широко застосовуються в терапії анальних тріщин, характеризуються потужним кровоспинну ефектом.
 2. Гемостатичні засоби. Збільшують здатність крові до згортання і використовуються з метою зупинки кровотеч на хронічній стадії патології.
 3. Венотонизирующие. Викликають м’язовий тонус, знижують венозну проникність, відновлюють мікроциркуляцію крові, прибирають набряки і запалення.
 4. Спазмолітичні засоби. Мають болезаспокійливу дією, усувають спазм гладком’язових мускулатури, виробляються у формі ректальних супозиторіїв.
 5. Імуномодулюючі препарати. Ці ліки мають у своєму складі компоненти, які збільшують захисні резерви організму.
 6. Протимікробні препарати. Зупиняють поширення інфекції, що призводять до регенерації тканин, знімають важку симптоматику.

Крім перерахованих препаратів в медичній практиці використовуються різні засоби з підсушують, дезинфікуючим і відновлювальною дією.

Які медикаментозні засоби найбільш ефективні в лікуванні геморою, зможе підказати тільки лікуючий лікар в індивідуальному випадку.

Медикаменти для терапії різних форм геморою

медикаментозне лікування геморою препарати

Внутрішній і зовнішній геморой

Як відомо, геморой буває внутрішнім , наружным. Також зустрічаються і змішані її форми.

Дуже небезпечна сама по собі внутрішня форма недуги, яка характеризується практично безсимптомним перебігом. Патологія не супроводжується болем, ніяк не впливає на якість життя, чого не скажеш про зовнішньому вигляді захворювання.

Якщо діагностована внутрішня форма, тоді пацієнтові необхідно зміцнити венозні судини і запобігти формування гемороїдальних шишок. Для цієї мети випускаються різні препарати, детралекс і т. д. Їх курс прийому тривалий, крім цього призначаються ректальні супозиторії.

З допомогою них вдається зняти болючість, набряклість, загоїти слизову і запобігти появі тромбів. На цій стадії дуже рекомендовані супозиторії на основі натуральних складових. Також досить дієві клізми з ромашкою, календулою та інші. Всі ці маніпуляції знижують запалення і тамують біль.

Щоб вилікуватися від зовнішньої форми недуги, необхідно застосовувати засоби, що володіють посиленим ефектом. Вони повинні знімати набряклість, свербіж, запалення, зміцнювати імунітет, сприяти усуненню шишок.

Таблетки і кошти місцевого застосування усувають застій крові, розсмоктують шишки, мають дезінфікуючу, протизапальну і регенеруючу дію.

Медикаментозна терапія при геморої у чоловіків

Чоловічий підлога більше схильна до цього захворювання. Це пов’язано з тим, що багато чоловіки зловживають алкоголем, курять і ведуть далеко не здоровий спосіб життя. Представники сильної статі вибирають професії, де потрібна важка фізична праця.

Терапія геморою передбачає використання протизапальних препаратів, а також болезаспокійливих ліків, противозудных, протинабрякових.

Терапія майбутніх мам

як медикаментозно лікувати геморой

Гепатромбин Р

Терапія жінок, що знаходяться в цікавому положенні обтяжена тим, що застосування багатьох фармацевтичних засобів може вкрай негативно вплинути на стан пацієнтки.

Спочатку, як тільки хвороба проявилася першими симптомами, використовуються виключно профілактичні методи. Терапія другої та третьої стадії передбачає обов’язковий контроль лікаря і місцеве застосування ліків.

Категорично неприйнятно самому вибирати будь-які медикаменти, навіть якщо вам хтось сказав про їхню безпеку. Лікування недуги повинно бути комбінованим. Підійдуть такі медикаменти:

 1. Супозиторії едванс. Чудово регенерують, знімають запалення і усувають кровотеча.
 2. Гепатромбин Г забезпечують дезинфікуючу, болезаспокійливу і протизапальну дію.
 3. Облепиховые свічки знімають запальний процес, загоюють рани.

як лікувати геморой

Свічки з обліпиховою олією

Під суворим забороною знаходяться свічки з вмістом екстракту беладони. Використання цього засобу може призвести до плачевних наслідків.

Висновок

Як медикаментозно лікувати геморой, підкаже тільки лікуючий лікар. Пам’ятайте, що одними тільки препаратами тут не обійтися. Основна мета лікування викликати ремісію хвороби.

Проводити терапію препаратами необхідно в комплексі з дотриманням звичок здорового харчування, щоб поліпшити моторику кишечника. Також потрібно вести рухливий спосіб життя, щоб кров не застоювалася в малому тазі, пити більше рідини, не нервувати через дрібниці.

Leave a Comment