Лікування внутрішнього геморою з кровотечею

Судинна патологія, що розвивається всередині прямої кишки і представляє собою формування венозних шишок, називається внутрішнім гемороєм. Повне вилікування можливе лише при комбінованому підході.

Лікування внутрішнього геморою з кровотечею може призначити тільки дипломований лікар, тому не зволікайте з візитом до лікаря і при перших же симптомах приймайте заходи.

Опис захворювання

Докладно про те, що таке геморой, можна ознайомитися в іншій статті, присвяченій цій темі.

Задній прохід людини забезпечений кровоносними судинами, які формують судинну сітку. Дана картина пояснює те, чому при цьому може проявитися виражене крововилив.

Кров при цьому може мати різний відтінок: бути яскраво червоною або темного венозного кольору. При виникненні порушень відтоку крові починає розвиватися хвороба під назвою геморой.

внутрішній геморой з кровотечею лікування

Внутрішній геморой

Коли недуга починає свій розвиток в верхній області заднього проходу, гемороїдальні шишки зовні не візуалізуються, а лікарі діагностують внутрішню форму недуги. При локалізації шишок у нижній частині заднього проходу, ставиться діагноз зовнішньої форми патології.

Чим обумовлений внутрішній геморой

Як правило, хвороба починає розвиватися внаслідок застійних процесів, що відбуваються в малому тазі, а також, якщо присутній підвищення внутрішньочеревний тиск.

Ці процеси в кінцевому підсумку призводять до того, що починають відбуватися порушення кров’яного відтоку, вени розтягуються і починають формуватися у вузли. Внутрішнє протягом супроводжується утворенням вузлів виключно в дистальному відділі кишечника, які не виходять за його межі.

Нерідко освіта крові з заднього проходу стає першим проявом, яке говорить про формування гемороїдальних шишок. На перших порах людина не відчуває ніякого болю і дискомфорту.

Недуга обумовлений впливом абсолютно різних причинних факторів. Симптоматика пояснюється такими фізіологічними процесами:

 1. Тривалим запором, характеризується відсутністю дефекації протягом декількох днів. Затверділі екскременти вражають слизову прямої кишки і ускладнюють процес випорожнення. У результаті починає розвиватися запалення, а судинні стінки стають вразливими. Уражені шишки при відсутності належної терапії дуже погано загоюються, а кожен похід в туалет супроводжується виділенням крові.
 2. Витончення судинних поверхонь. Ускладнення процесу відтоку крові і застій посилюють постачання абсолютно всіх поверхонь прямої кишки, змінюють структуру даної області і призводять до утворення анальних тріщин.
 3. Надмірним напруженням у процесі дефекації.
 4. Анальним сексом.
 5. Тривалим проносом, що супроводжується сильним запаленням, із-за чого починають утворюватися тріщини.
 6. Малорухливий спосіб життя. Тривале перебування в одній позі сприяє розподілу струму крові в одному напрямку, в результаті чого вона застоюється в органах малого тазу. Завдяки цьому судини стають наповненими, истонченными і вразливими.

свічки при внутрішньому геморої з кровотечею

Внутрішній кривавий геморой

Ризик розвитку крововиливів при геморої значно зростає у жінок, що знаходяться в положенні, а також у тих, хто надмірно захоплюється алкоголем і пов’язаний з важкою фізичною працею.

Навіть при самому незначному закінчення крові, людина має звернутися за медичною допомогою. Цей симптом говорить про те, що в організмі відбуваються серйозні процеси, які можуть призвести до згубних наслідків.

Клініка кровоточить геморою

Кривавий внутрішній геморой може виражатися незначними виділеннями і рясним закінченням. У деяких випадках щоб зупинити таку кровотечу, необхідно вжити екстрених заходів. Як правило, мажучі виділення проявляються після випорожнення.

Людина помічає їх на білизну, папері чи у фекаліях. Якщо колір виділень червоний, то це говорить про те, що вражені поверхні гемороїдальних вузлів. При присмерковою крові, крововилив виникає конкретно у верхніх частинах ШКТ.

Крім усього іншого ця недуга дає про себе знати сильним печінням і сверблячкою. Болючість наростає під час дефекації, а в складних ситуаціях турбує практично завжди. Інтенсивне запалення провокує і загальні зміни стану: втрата апетиту, зниження життєвої енергії.

На ранньому етапі виділення дають про себе знати періодично, але при відсутності належної терапії, даний симптом буде спостерігатися все частіше і частіше. З часом крововилив буде зростати все більше і більше. В цій ситуації важливо вжити заходів, інакше все може закінчитися великою втратою крові.

Терапевтичні методики

Терапія недуги підбирається з урахуванням даних діагностики. На ранньому етапі можна буде обмежитися фармакологічним лікуванням і змінами в способі життя. У важких випадках хворому необхідно надати допомогу у вигляді хірургічного втручання.

Комбінована терапевтична тактика передбачає застосування:

 1. Ректальних свічок при внутрішньому геморої з кровотечею.
 2. Препаратів з венотонізуючою дією.
 3. Рослинних клізм.
 4. Дотриманням принципів лікувального харчування.
 5. Систематичної фізичної активності.

Весь курс лікування важливо доводити до кінця. Також дуже корисними будуть нетрадиційні методи лікування. У майбутньому дуже важливо усунути вплив тих факторів, які призвели до розвитку даної хвороби.

Лікарі настійно рекомендують не сидіти довго на одному місці людям, що страждають цією недугою. ЛФК допомагає поліпшити кровообіг і розсмоктує гемороїдальні шишки.

Що робити при кровотечі

Коли ви помітили криваві виділення, потрібно зберігати спокій. Дайте оцінку інтенсивності крововиливів і зробіть лікувальні заходи. Тактику терапії визначає лікар, однак далеко не завжди вдається потрапити на прийом в момент самого кровотечі, тому важливо знати, як діяти в подібній ситуації.

Термінові методи зупинки кровотечі:

 1. Приготуйте холод і прикладіть його до заднього проходу. Можете самі зробити супозиторії і вставити в задній прохід. Дуже корисна трава кропиви і дуба.
 2. Застосування спеціальної губки призводить до її наповнення кров’ю, збільшення і здавлення судин.
 3. Використання спеціальних фармакологічних продуктів, що мають кровоспинну дію. Але вдаватися до цього заходу доцільно тільки тоді, коли кровотеча і справді рясне, а інші методи не допомагають.

Всі зазначені вище рекомендації виступають лише тимчасовими методиками, які допомагають полегшити стан. Щоб позбутися від недуги повністю, важливо дотримувати принципи комплексної терапії.

Які недорогі та ефективні свічки від внутрішнього геморою з кровотечею використовувати, знає тільки дипломований спеціаліст. Лише після призначення лікарем препаратів треба йти в аптеку і купувати їх.

Як попередити розвиток недуги

Внутрішня форма захворювання не лікується просто. Важливо в майбутньому проводити корекцію способу життя, при якому прогресування хвороби не буде відбуватися.

У запобіганні недуги особливо важливо виділити достатньо часу на рухову активність, прогулюватися на свіжому повітрі, робити гімнастику, не носити тяжкості і не вправлятися з великою вагою в спортзалі.

Дуже важливо те, як людина харчується. Їсти потрібно невеликими порціями по багато разів протягом дня. Додайте в свій раціон клітковину, випивайте чисту воду вранці на голодний шлунок. Все це допоможе вам запобігти розвитку запорів.

Виключіть важкі та шкідливі продукти харчування. Все борошняне і солодощі має бути повністю ліквідована щоденного меню. Переходьте на рідкі та напіврідкі страви.

Висновок

Ніколи не пізно звернутися до лікаря. Вилікувати геморой можна на будь-якому етапі його розвитку, проте краще до неприємних наслідків у вигляді кровотеч не доводити. Чим раніше ви відвідаєте лікаря, тим більше у нього шансів розробити ефективний план лікування.

Самодіяльність в терапії може призвести до появи ускладнень, які досить складно піддаються корекції, тому починаючи терапію, не потрібно ставити собі ліки, не порадившись перед цим з доктором.

Leave a Comment