Причини і лікування геморою у підлітків

Раніше геморой вважався віковим недугою, що вражає людей середнього і похилого віку життя. Але сучасний світ докорінно змінився, і багато захворювання стали молодіти. Геморой тому не виключення.

Сьогодні цей неприємний діагноз ставлять дуже часто молодим юнакам та дівчатам. Які причини і лікування геморою у підлітків? Про це далі.

Опис захворювання

Популярне проктологічне захворювання, що характеризується формуванням гемороїдальних вузлів, називається гемороєм. Патологічний процес являє собою тромбоз, збільшення вен в задньому проході.

Захворювання діагностується приблизно у 20 % осіб, і приблизно у 70 % населення протягом життя виникають симптоми недуги в більшій чи меншій мірі.

геморой у підлітків причини і лікування

Геморой

Геморой у жінок виникає досить зрозумілим фізіологічних причин. Коли жінка вагітніє, у неї в процесі виношування починає збільшуватися репродуктивний орган, який тисне на малий таз, в процесі пологів пацієнтка сильно тужиться, що викликає ураження слизової.

В результаті всіх цих природних процесів і починає розвиватися підступний недуг. Ситуація ускладнюється тим, що багато препаратів перебувають під забороною в період виношування і пологів.

Що ж стосується чоловіків, то тут також все гранично ясно. Багато хто з представників сильної статі люблять зловживати алкоголем і курять. Також чоловіки часто працюють на таких професіях, де потрібно важко працювати фізично. Всі ці фактори в сукупності, які, до того ж, досить часто обтяжені спадковістю, і приводять у результаті до геморою.

З чоловіками і жінками розібралися, а от коли справа стосується дітей, то тут досить складно зрозуміти причини недуги. Багато батьків дивуються, може бути геморой у підлітків? На жаль, може.

Причини розвитку недуги у підлітковому віці

До недавнього часу вважалося, що геморой не може бути діагностований у дитини, адже навіть причини, які його викликають абсолютно не дитячі. В силу своїх численних «дорослих» обов’язків та професійної діяльності, працюючі люди часто змушені сидіти в одному положенні або стояти, піднімати тяжкості, виконувати якусь рутинну роботу, яка призводить до застійних явищ в малому тазу. Ситуація ускладнюється ще й захопленістю алкоголем і тютюном.

Раніше діти дійсно вели рухливий і активний спосіб життя. Сьогодні ж картина повністю змінилася, і сучасна дитина краще буде сидіти за комп’ютером, ніж піде грати у футбол. В цьому випадку навіть уроки фізкультури не рятують, адже часто діти туди не ходять, або весь урок сидять.

Розвиток хвороби бере свій початок з розладів дефекації. Діти, які страждають дисбактеріозами, запорами,недостатньою розвиненістю сполучної тканини, знаходяться в групі ризику.

Багато діти гаряче захоплені якимось видом спортивної діяльності. Досить часто недугу діагностують у важкоатлетів. Діти і підлітки дуже люблять захоплюватися шкідливою їжею: чіпсами, фастфудом, багато з них починають пробувати курити і пити алкоголь.

Всі ці фактори в сукупності призводять до виникнення «дорослого» захворювання.

Особливості лікування

Різниця між істинними причинами появи недуги у дітей і дорослих зрозуміла. Якщо у дорослих осіб частіше хвороба розвивається в результаті їх способу життя, то тут зазвичай геморой служить ускладненням інших захворювань, серед яких розрізняють розлади стільця, похибки в режимі харчування. Якщо батьки або родичі хворіли на цю недугу, то дитина автоматично потрапляє в групу ризику.

У хлопчиків і у дівчаток підлітків геморой досить складно діагностувати. Це обумовлено складним віком, при якому діти стають скритними, мовчазними і не хочуть ділитися своїми переживаннями. Тому досить часто хвороба діагностується у підлітків вже на останніх етапах розвитку, коли всі симптоми вже на обличчя.

Хвороба в гострій формі, точно також як і у дорослих, класифікується на деякі ступеня тяжкості. На перших порах, що утворилися шишки трохи припухають, а в результаті пальпації відчувається біль.

Коли недуга сягає другої стадії розвитку, пацієнт помічає, що набряклість стає все більше. Сильні болі відчуваються не тільки при пальпації, але також і при простій ходьбі.

На наступному етапі розвитку гемороїдальні шишки вже починають випинатися з заднього проходу.

Одними з найбільш обтяжених і хворобливих ознак, які буквально змушують пацієнта звернутися за медичною допомогою, виступає кровотеча з аноректальної області.

Це явище дає про себе знати в момент або після спорожнення кишечника. Кровотечі можуть бути незначними, а можуть бути дуже рясними.

геморой у дівчаток підлітків

Стадії геморою

Наслідки, що виникають у результаті цієї недуги або його запущена стадія, можуть проявляти себе выпячивающими шишками, появою слизу із заднього проходу, нестерпним свербінням і болем.

Як визначити наявність захворювання у підлітка

Щоб встановити діагноз з точністю і не помилитися, потрібно прийти на прийом до проктолога або хірурга, який проведе пальцеве дослідження. Це й буде початковим етапом діагностики. Потім фахівець призначить проходження ректоскопии прямої кишки. Не варто боятися цього дослідження, воно не триває довго і в процесі нього використовується інструментарій з невеликим діаметром.

Який саме буде терапевтична тактика, з’ясується в ході проведення діагностики. Методи боротьби з недугою залежать від різновиди і стадії хвороби.

Дорослій людині при виявленні геморою першій стадії буде призначено консервативне лікування. На другий і на третій стадії проводиться комбінована терапія.

Хірургічне втручання проводиться лише на останньому етапі недуги.

У підростаючого покоління все інакше. Навіть третя стадія захворювання не є підставою для проведення операції. Подібне впертість обумовлено цілим рядом причин, які обговоримо трохи пізніше. Хірургічне втручання проводиться лише в запущених випадках.

Консервативні способи

Терапія геморою зводиться до усунення причинних факторів. Як лікувати геморой у підлітків 16-18 років, можна дізнатися лише на прийомі у дипломованого лікаря. Фахівець в індивідуальному порядку буде вирішувати ту проблему, яка актуальна в конкретному випадку. Якщо є запори, терапія буде спрямована на лікування цієї патології, якщо пацієнт страждає проносами, тоді також будуть вжиті заходи з лікування діареї.

може бути геморой у підлітків 14 15 років

Для лікування геморою часто застосовуються ректальні супозиторії

Призначається в обов’язковому порядку спеціальна дієта, фізкультура, даються рекомендації по лікуванню супутніх патологій.

В терапії геморою застосовуються виключно місцеві засоби. Всі ці препарати містять в собі відразу кілька корисних речовин, знижують запалення, прибирають свербіж і знеболюють.

Основним складовим таких ліків є гепарин. Він здатний ефективно розсмоктувати тромби і стимулювати кровообіг.

Фізичні вправи

З допомогою комплексу спеціальних вправ вдається натренувати аноректальную область, м’язи сідниць і очеревини, поліпшити місцеве кровопостачання, стимулювати функціональність шлунково-кишкового тракту і усунути надмірне накопичення газів:

  1. Людина схрещує ноги і одночасно різко напружується і розслабляється в області заднього проходу.
  2. Хворий напружує мускулатуру аноректальної області в сидячому положенні. При цьому хребет рівний, корпус трохи нахилений до переду.
  3. Позиція, лежачи на спині. Спочатку по черзі піднімайте дві ноги: ліву і праву. Робиться імітація ножиць ногами. Вправа виконується ритмічно.

Якщо підліток буде займатися наполегливо і систематично, то незабаром його стан піде на поправку.

Радикальний метод лікування

Як вже було сказано, підлітки не діляться своїми проблемами з батьками і дорослими. Тим більше про таку хворобу, як геморой, вони зовсім намагаються замовчувати, щоб не викликати приводів для обговорень. Якщо доросла людина розуміє, що здоров’я — це найголовніше в житті і йде до лікаря, то тут ситуація інакша.

від чого може бути геморой у 18 років

Операційне видалення геморою

Коли запущений недуга доводиться лікувати хірургічно, виникають інші проблеми, пов’язані з підлітками. Практично всі діти дуже сприйнятливі до болю після операції, більш того, анестезія служить протипоказанням для юного організму.

Втручання все ж виконується, але вкрай рідко. Потім важливо дотримуватися всі лікарські приписи: виключати переохолоджень, правильно харчуватися, вести активну і рухому життя.

Висновок

Ми обговорили, від чого може бути геморой у 18 років. У цей період життя хвороба мало чим відрізняється від цього ж недуги в дорослому віці, в основному вона успішно піддається терапії консервативними способами.

Молодий організм зазвичай швидше йде на поправку, і до стадії, коли доводиться робити операцію, доходить рідко. Імунітет у підлітків дуже міцний, а організм здатний швидко відновлюватися. При дотриманні заходів профілактики вдається і зовсім виключити розвиток недуги.

Leave a Comment